Lýsing
70% polyester, 30% polyamide. Weight approx. 100 g/m². Stretch cover for the highest level of hygiene. Mite, virus, pollutant, bed bug and bacteria proof. Suitable for allergy sufferers. Breathable. For mattresses up to 23 cm height.
9.132 kr.
70% polyester, 30% polyamide. Weight approx. 100 g/m². Stretch cover for the highest level of hygiene. Mite, virus, pollutant, bed bug and bacteria proof. Suitable for allergy sufferers. Breathable. For mattresses up to 23 cm height.
| Breidd | 140 cm |
|---|---|
| Lengd | 190 cm |
| Litur | white |
| Stærð | 140x190 cm (WxL) |
| Flokkar | Hotel supplies > Hotel mattresses > Mattress protectors > Without moisture protection;Textiles > Hygiene covers > Mattress protectors > without wetness protection |
| Nafn | Mattress protector Evolon® fitted cover |
| Vörumerki | ERWIN M. |
| Vörunúmer | 30124260 |
| Breidd | 140 cm |
|---|---|
| Lengd | 200 cm |
| Litur | white |
| Stærð | 140x200 cm (WxL) |
| Flokkar | Hotel supplies > Hotel mattresses > Mattress protectors > Without moisture protection;Textiles > Hygiene covers > Mattress protectors > without wetness protection |
| Nafn | Mattress protector Evolon® fitted cover |
| Vörumerki | ERWIN M. |
| Vörunúmer | 30124271 |
